Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zespół Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy - Przedstawienie historyczne pt."Testament Bolesława Krzywoustego" w wykonaniu 5F.

Informacje

WITAMY NA NASZEJ STRONIE!

HALA SPORTOWA

Przedstawienie historyczne pt."Testament Bolesława Krzywoustego" w wykonaniu 5F.

W dniu 28.05.2024 r. odbyło się przedstawienie klasy 5f w sali 204 pt. ,,Testament Bolesława Krzywoustego”. Spektakl pokazał historię Bolesława Krzywoustego, który chciał rozdzielić dzielnice między synów aby zapobiec walkom o władzę. Rozdzielił ziemię w następujący sposób: Władysław Wygnaniec, który był najstarszym synem Bolesława Krzywoustego otrzymał Śląsk, Bolesław Kędzierzawy - Mazowsze, Mieszko Stary – Wielkopolskę, a Henryk Sandomierski obszar sandomierski. Najmłodszy z synów Kazimierz, nie otrzymał żadnej ziemi od ojca. Bolesław Krzywousty zdążył utworzyć tzw. dzielnicę senioralną, którą zawsze dowodzić miał najstarszy z jego synów. Na ten obszar składały się ziemie krakowska, Sieradza, wschodnia Wielkopolska , część Kujaw i Pomorze.

Młodzi aktorzy znakomicie zaprezentowali się publiczności zgromadzonej w sali, a ich występ spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem widowni. Zespół teatralny wykazał się dużym scenicznym wyczuciem, doskonałą pamięcią i wielkim zaangażowaniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie samodzielnie przygotowali poszczególne elementy inscenizacji. Doskonała scenografia i kostiumy były autorskim dziełem.

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Szymon Natkański (Bolesław Krzywousty), Milena Pelikan (Salomea), Filip Król (Mieszko Stary), Mateusz Feret (Władysław Wygnaniec), Krystian Głowacz (Henryk Sandomierski i Reżyser), Ivan Tabaliuk (Bolesław Kędzierzawy), Kacper Zawadzki (Arcybiskup), Aurelia Piwnicka (Jeden z Możnych), Lena Rosinska (Palatyn), Marcel Świadkiewicz (Kronikarz), Hanna Byczkowska, Nela Kaczmarska, Oliwia Błocka, Ola Cirka, (Kostiumolodzy i Scenografowie), Patryk Podskalny (Fotograf i Dziennikarz)

Dziękujemy Pani Wicedyrektor i Panu Piotrowi Hebdzie za obejrzenie przedstawienia.

Podziękowania dla Pani Urszuli Pomperskiej za przygotowania do spektaklu

Dziękujemy! Klasa 5f

Autor reportażu Patryk Podskalny (dziennikarz)

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-06 11:48przez:
Opublikowano:2024-06-06 14:29przez: Mirosław Madarasz
Zmodyfikowano:2024-06-13 14:29przez: Mirosław Madarasz
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy
Odwiedziny:106

Rejestr zmian

  • [2024-06-13 14:29:12]Mirosław Madarasznowy
  • [2024-06-06 11:59:43]Mirosław Madarasznowy
  • [2024-06-06 11:59:27]Mirosław Madarasznowy
  • [2024-06-06 11:45:56]Mirosław Madarasznowy