Dzień Teatru 2020


Teatr w czasie izolacji27. marca obchodzimy Dzień Teatru. W tym roku klasy drugie szykowały z tej okazji spektakl „Pomieszanie bajek". Niestety, pandemia zatrzymała nas w domach. Nie poddaliśmy się jednak! Z okazji Dnia Teatru zaproponowałyśmy uczniom klas I – III zabawę. Należało obejrzeć spektakl „Lis Przechera", przygotowany przez młodzież działającą w Teatrze Puszek przy Kutnowskim Domu Kultury (link), a następnie

Czytaj więcej: Dzień Teatru 2020

Zadania dla ósmoklasistów

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła zestawy zadań powtórkowych dla ósmoklasistów.

Link do strony: https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

XVI edycja konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

10.03.2020XVI Konkurs dla dzieci i młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", organizowany10.03.2020 przez Euroregion Nysa, odbył się 10.03.20 w hali sportowej w Legnicy. Nasi uczniowie pełnili funkcję pozorantów, jedna z nauczycielek była narratorką, która opiekowała się drużynami najmłodszych uczestników. W ten sposób wsparliśmy organizatorów w tej niezwykle odpowiedzialnej misji, jaką jest uczenie młodych ludzi bezpiecznych zachowań.

Czytaj więcej: XVI edycja konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Wielkanocny Zajączek 2020 - rozpoczynamy zbiórkę

Zachęcamy do podzielenia się dobrem. Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej ''Wielkanocny Zajączek''. Słodycze, mąkę, makarony, cukier, olej itp. prosimy przynosić do sali 205. Z zebranych produktów zrobione zostaną paczki dla najbardziej potrzebujących. Wielkanoc już tuż, tuż!

Akcja trwa do 03.04.2020

Zachowanie higieny jest niezbędne

InfoliniaW związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 na terenie Europy przekazujemy w załączeniu plakaty informacyjne przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, wskazujące jak należy poprawnie dbać o higienę. Z pewnością przyda się nam to przypomnienie. Zachęcamy również do śledzenia na bieżąco strony internetowej www.gov.pl/koronawirus gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne.

Attachments:
Download this file (KV_plakat_A3_DRUK.pdf)Plakat 1[pdf]229 kB
Download this file (plakat_KV_DLA_DZIECI.pdf)Plakat 2[pdf]3355 kB

Segregujemy!

Segregujemy!Od lutego 2020 roku w szkole segregujemy śmieci, zgodnie z nową uchwałą Rady Miejskiej Legnicy. Na korytarzach stanęły eleganckie pojemniki na papier, plastyk, metal i szkło, odpady zmieszane i odpady bio. Towarzyszą im plakaty informacyjne, dzięki którym łatwiej dokonujemy wyboru, do jakiego pojemnika należy wrzucać ogryzek, butelkę po napoju lub zużyty papier. Mamy nadzieję, że uczniowie przyłączą się do dbania o planetę Ziemię i będą przykładem dla innych szkół.

Wizyta przedszkolaków z MP 18

04.03.202004.03.20 odwiedzili nas przyszli pierwszoklasiści, czyli dzieci z przedszkola nr 18. Uczniowie z klasy 2a ustąpili im na chwilę swoich miejsc w szkolnych ławkach, aby młodsi koledzy i koleżanki mogli sprawdzić jak to będzie po wakacjach. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniami, które przygotowała p. Ela Winsztal ze swoimi wychowankami.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków z MP 18

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1470
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
659939

Gościmy

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.