Projekt „Radonowa Mapa Polski” zakończony!


29 marca 2021 r. uczennice klasy VIII c: Kalina Morzewska, Amelia Zagdańska, Karolina Jasionowska oraz Maja Kruszewska, uczestniczyły w benchmarku kończącym ogólnopolski projekt Szkolna Radonowa Mapa Polski.
W Roku Fizyki, jakim był rok 2020, Fundacja Forum Atomowe skierowała propozycję udziału w powyższym wydarzeniu do kół naukowych przedmiotów ścisłych w szkołach średnich, jednak nasza SP również została przyjęta, co okazało się niemałym sukcesem!

Zespół Szkół Integracyjnych otrzyma certyfikat uczestnictwa w projekcie
a młodzież specjalne nagrody 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Projekt realizowany był w partnerstwie z firmą Radonova oraz Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Informację przygotowała Renata Czerwińska

Wspomnienie o Pani Ewie Woźniak - Szymańskiej

15.03.2018Żegnamy naszą Koleżankę, Ewę Woźniak – Szymańską. Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wieść o tym nagłym i niespodziewanym odejściu. Ewa pracowała w naszej szkole krótko, zastępując inną osobę, a jednak wypełniła swoim entuzjazmem i witalnością nie tylko salę do nauki geografii, lecz szkolne korytarze i pokój nauczycielski. Znalazła się bardzo szybko w gronie najbardziej lubianych nauczycieli, a my czekaliśmy na Jej pojawianie się w pracy z nie mniejszą, niż uczniowie, radością. Angażowała się w działania szkolne, znała nasze bolączki zawodowe i prywatne, wspierała i obdarzała uśmiechem, który rozjaśniał nawet pochmurne dni. Trudno teraz myśleć, że nie spotkamy Jej już nie tylko na szkolnym korytarzu, ale również w innych miejscach...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Mój pluszowy przyjaciel"

Listopad 2020Na konkurs wpłynęło sporo prac. Wszystkie dzieci wykazały się dużą pomysłowością w zastosowaniu technik plastycznych. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli i wolontariuszy TPD, doceniając wysiłek uczestników konkursu, postanowiła wszystkich nagrodzić wyróżnieniem.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Mój pluszowy przyjaciel"

Kampania profilaktyczna "Znamię. Znam je"

Kampania Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Czerniaka/edycja 2020/2021. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka, czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Program jest skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Attachments:
Download this file (Czerniak.pdf)Warto wiedzieć[pdf]67 kB

Czytaj więcej: Kampania profilaktyczna "Znamię. Znam je"

Pasowanie klas pierwszych 2020

Pasowanie 2020Świat wokół nas jest pełen niepokoju. Nasza szkoła mimo wszystko próbuje kultywować wieloletnie tradycje, więc choć w zmienionej formie, wymuszonej obostrzeniami, odbyło się w minionych dniach pasowanie klas pierwszych. Każda klasa ślubowała osobno, ale mamy nadzieję, że dla każdego ucznia był to wzruszający moment.

Czytaj więcej: Pasowanie klas pierwszych 2020

Szkoła Prostych Pleców 2020/21

Szkoła Prostych Pleców 2020Pani Sylwia Piorun zaprasza uczniów klas IV - VI do udziału w zajęciach Szkoły Prostych Pleców. Szczegóły na plakacie.

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę - edycja 2020

Jak co roku wolontariat szkolny organizuje akcję pod hasłem „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę". Zbieramy koce, ryż, karmy dla psów i kotów itp. Zebrane produkty prosimy o pozostawienie w salach, zostaną one odebrane przez wolontariuszy, a następnie przekazane  potrzebującym zwierzętom. Akcja trwa do końca listopada. Zachęcamy do udziału!

R. Nicpoń

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1551
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
861291

Gościmy

Odwiedza nas 361 gości oraz 0 użytkowników.