Dzień Edukacji Narodowej 2019

14.10.1914.10.19 społeczność naszej szkoły miała przyjemność świętowania Dnia Edukacji Narodowej. O piękny akcent artystyczny postarały się nasze sztandarowe „Balbinki" oraz chór szkolny. Niezastąpieni opiekunowie, pani Lucyna Kołodyńska i pan Witold Klocek, przygotowali wraz z uczniami program artystyczny, który nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły mogli obejrzeć w towarzystwie wszystkich uczniów. Został on poprzedzony pięknymi i mądrymi życzeniami:

Praca nauczyciela to zawód dla ludzi z pasją. To wiele obowiązków wykraczających poza 45 minut obowiązującej lekcji.
Szanowni Państwo – dzielicie się z nami nie tylko swoją wiedzą, ale oddajecie nam swoje serce i swój wolny czas. Uczycie empatii i wrażliwości. Wyznaczacie kierunki i dajecie wskazówki. Jesteście w naszym życiu bardzo potrzebni, dlatego pragniemy, aby Państwa praca znalazła uznanie w oczach uczniów i rodziców, żeby była zauważana, doceniana i godnie opłacana.
Życzymy, aby sprawiała Państwu satysfakcję, przynosiła zaszczyty i stała się źródłem osobistej satysfakcji, żeby nigdy nie zabrakło Państwu zapału do wykonywania tego trudnego zawodu...
Kończąc życzenia pragnę zacytować fragment wypowiedzi naszej Noblistki Olgi Tokarczuk:
„Nauczyciele są dla społeczeństwa trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku(...), przyszłość namaluje się w ciemnych barwach. Nauczyciele, trzymajcie się!"

Wszystkie zdjęcia w chmurze (link)

Wybrane zdjęcia w galerii.

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1497
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
722403

Gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.