"Polska jest moją Ojczyzną" - konkurs w ramach Tygodnia Patriotycznego

14.05.201814.05.18 odbył się konkurs szkolny dla uczniów klas drugich gimnazjum „Polska jest moją Ojczyzną". Na przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Anna Szulc i pan Remigiusz Sulewski.

„Polska jest moją Ojczyzną" to gra dla pięciu rywalizujących ze sobą drużyn, które reprezentowały swoje klasy. W jej trakcie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Polsce.
Pytania sprawdzały znajomość utworów literackich, symboli narodowych, dat i wydarzeń historycznych. Jedną z konkurencji było rozpoznanie czterech tańców narodowych. Zaprezentowały je uczennice naszej szkoły z klasy 7b Adrianna Pieńkos i Aleksandra Wojtyła oraz prowadząca konkurs Maja Górska z klasy 3e gimnazjum. Dziewczęta tańczą w Zespole Pieśni i Tańca Legnica. Podczas konkursu zatańczyły fragmenty mazura, poloneza, oberka i krakowiaka. Konkurencja prowadzona przez pana Witolda Klocka „Jaka to melodia?" sprawdzała znajomość pieśni patriotycznych. Jednym z trudniejszych zadań było uzupełnienie wiadomości związanych z powstaniami narodowowyzwoleńczymi: kościuszkowskim, listopadowym, styczniowym, krakowskim i wielkopolskim. Zadaniem uczniów było uzupełnienie luk w tekstach związanych z powstaniami. Znacznie prostsze okazały się kalambury, w których hasła dotyczyły legend, jedzenia i wydarzeń historycznych. Najwięcej emocji wywołało odgadywanie haseł z podanych liter. Zadanie wykonywano z zasłoniętymi oczami, co podnosiło jego widowiskowość. Ostatnie zadanie związane było z próbami odgadnięcia danych statystycznych. A oto wyniki konkursu:

  • I miejsce - klasa II b
  • II miejsce - klasa II e
  • III miejsce - klasa II c

Wszystkim drużynom podziękowania złożyła pani dyrektor Elżbieta Dębińska i członkowie komisji. Uczestnicy zabawy otrzymali słodycze i pamiątkowe dyplomy.
Informacja: Anna Majewska, zdjęcia: Jan Szurczak, zapis filmowy: Hanna Szurczak. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy na YT (kliknij)

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1518
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
761023

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 2 użytkowników.