Polowanie na Snarka

Spektakl w legnickim teatrzeW dniach 8. - 9.01.20 uczniowie klas II i III odwiedzili legnicki teatr, gdzie obejrzeli spektakl „Polowanie na Snarka". Spektakl niezwykły, w którym dzieci zostały zaangażowane w sztukę, zachęcone do wspólnego tworzenia. Wielu uczniów przeżyło przygodę teatralną pierwszy raz w życiu. Cieszymy się, że to właśnie za sprawą szkoły. Mamy nadzieję, że chociaż część z nich połknęła bakcyla i do teatru będzie zaglądać częściej.
Informacja: H. Szurczak, zdjęcia: M. Stanisławska i H. Szurczak. Zapraszamy do galerii.

Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

10.12.201910.12.19 grupa uczniów z klasy: 4a, 7b, 8b i 8d ruszyła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, aby odwiedzić, co już stało się tradycją naszej szkoły, znajdujące tam schronienie zwierzęta. Po szkolnej zbiórce darów dla bezpańskich psiaków, zorganizowanej przez panie Elżbietę Wenzel i Renatę Nicpoń,

Czytaj więcej: Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

Warsztaty świąteczne w bibliotece miejskiej

9.12.19, kl. IIIb9.12.19 klasa III b wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Mazurowicz, wzięła udział w świątecznych warsztatach, zorganizowanych w filii młodzieżowej biblioteki miejskiej. Dzieci mogły nie tylko zajrzeć w zakamarki biblioteczne, ale także pobawić się z animatorką, a przede wszystkim spędzić czas twórczo.

Czytaj więcej: Warsztaty świąteczne w bibliotece miejskiej

Z wizytą w Schronisku Miejskim

19.11.2019, kl. VI a i VI e19.11.19 uczniowie klas 6a i 6e, będący członkami koła biologicznego, wzięli udział w wycieczce do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Na ręce pracowników schroniska przekazali karmę oraz wysłuchali pogadanki dotyczącej prawidłowej opieki nad zwierzętami.

Czytaj więcej: Z wizytą w Schronisku Miejskim

Czas spędzony w Muzeum Miedzi nigdy nie jest czasem straconym

7.11.19, kl IIIb i IIIf7.11.19 już kolejna grupa naszych uczniów zwiedzała wystawę czasową „Matejko" w legnickim Muzeum Miedzi. Klasy III b oraz III f pod opieką swoich wychowawczyń, pań Doroty Mazurowicz i Anny Chruszcz, podziwiały sprowadzone z Muzeum Narodowego we Wrocławiu dzieła mistrza.

Czytaj więcej: Czas spędzony w Muzeum Miedzi nigdy nie jest czasem straconym