Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

10.12.201910.12.19 grupa uczniów z klasy: 4a, 7b, 8b i 8d ruszyła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, aby odwiedzić, co już stało się tradycją naszej szkoły, znajdujące tam schronienie zwierzęta. Po szkolnej zbiórce darów dla bezpańskich psiaków, zorganizowanej przez panie Elżbietę Wenzel i Renatę Nicpoń,

radością napawa fakt, że tak wielu uczniom los porzuconych zwierząt, czekających na opiekę człowieka, nie jest obojętny. Delegacja naszej szkoły przekazała na ręce pracownika schroniska zebraną karmę dla psiaków. W zamian uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób funkcjonuje schronisko, jak można zaadoptować psa i jakie warunki należy spełnić, żeby móc, jako wolontariusz, wyprowadzić zwierzęta na spacer. Największą radość sprawiła nam informacja, że z 80 piesków, które przebywały tu w ubiegłym roku, 51 znalazło nowy dom.
To była ważna lekcja - uczniowie uświadomili sobie, że posiadanie psa to olbrzymi obowiązek i odpowiedzialność, a nie chwilowa przyjemność i zabawka, z której w każdej chwili można zrezygnować.
Informacja: J. Mikulska, zdjęcia: E. Wenzel. Zapraszamy do galerii.