Wycieczka do Zamku Czocha

Stowarzyszenie „Uśmiech DzieckaPiękna jesienna aura sprzyja wycieczkom i ruchowi na świeżym powietrzu - z takiego założenia wyszli uczestnicy wyjazdu sportowo - rekreacyjnego do Zamku Czocha i Geoparku w Krobicy.

W ramach wycieczki uczniowie pod opieką p. A. Kozłowskiej i p. A Czeszejko - Sochackiej, I. Dzikowskiej i p. Marcina Czapulaka zwiedzili Zamek Czocha. Wysłuchali opowiadanych przez panią przewodnik niezwykle interesujących historii i legend związanych z zamkiem Przeszli nad zalew w Leśnej, zwiedzili Zaporę Leśniańską. Następnie spożyli obiad w restauracji w Zamku Czocha.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd autokarem do Świeradowa Zdroju oraz zajęcia edukacyjne w Centrum „Izerska Łąka" na temat zanieczyszczania nieba sztucznym światłem. Ponadto uczestnicy wycieczki przemierzyli szlak ścieżki dydaktyczno - turystycznej „Śladami dawnego kruszcu". Dodatkową atrakcję wycieczki stanowiło zwiedzanie Geoparku w Krobicy, w którym uczniowie obejrzeli kopalnię rud cynku i kobaltu.
Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Integracji „Uśmiech Dziecka" przy współudziale PFRON w Legnicy.

Informacja i zdjęcia: J. Nitek. Zapraszamy do galerii.