Gra terenowa w Srebrnej Górze

9.10.19Uczniowie klas 5b i 5e pod opieką p. Anny Majewskiej, p. Małgorzaty Pałac, p. Urszuli Przedwojskiej oraz p. Piotra Hebdy 9.10.19 udali się na wycieczkę do Twierdzy w Srebrnej Górze. Główną atrakcją wyjazdu była gra terenowa.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: obóz francuski i obóz pruski, po czym przystąpili do rywalizacji i zdobywanie złotych talarów. Pierwszym zadaniem była musztra. Okazało się, że nie wszyscy potrafią uformować równy szereg oraz stanąć na baczność. Najbardziej „oporni" musieli wykonywać karne przysiady. Następnie obie drużyny przystąpiły do rozwiązywania łamigłówki z przelewaniem wody. Inne konkurencje w jakich rywalizowali uczniowie to: grupowy bieg na nartach, sztafetowy tor przeszkód i przeciąganie liny. Przez cały czas uczestnikom dopisywał dobry humor, a co chwilę wybuchały salwy śmiechu i okrzyki radości. Koniec zmagań terenowych obwieścił armatni wystrzał.
Po półgodzinnej przerwie, podczas której uzupełnione zostały zapasy energii, rozpoczęło się zwiedzanie najwyżej położonej w Europie górskiej twierdzy. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało codzienne życie żołnierzy podczas pokoju i w okresie zmagań wojennych. Poznali poszczególne pomieszczenia, ich przeznaczenie i warunki w nich panujące. Na koniec pozostał jeszcze spacer po szczycie fortu i podziwianie pięknej panoramy na okoliczne pasma górskie. Pogoda dopisała i w świetnym humorze wycieczkowicze wrócili do szkoły.
Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania i Rozwoju Integracji przy Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy „Uśmiech Dziecka".

Relację i zdjęcia: P. Hebda. Wszystkie zdjęcia w chmurze (link). Zapraszamy do galerii.