"Poranek z teatrem"

Dnia 08.11.16 klasa 0 "Mali Odkrywcy" wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Kraśniańską, była na swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Wycieczkę opisała i sfotografowała pani Sylwia Piasecka. Zapraszamy do czytania i oglądania.

Zdjęcia w chmurce https://goo.gl/photos/n1pH3TRzicwhj4VJ8

Dnia 08.11.16 klasa 0 "Mali Odkrywcy" wraz z wychowawczynią, panią Elżbietą Kraśniańską, była na swojej pierwszej szkolnej wycieczce. Wycieczkę opisała i sfotografowała pani Sylwia Piasecka. Zapraszamy do czytania i oglądania.

Grupa została zaproszona do Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy na "Poranek z teatrem", gdzie Teatr dziecięcy "Małe Pinokio" zaprezentował uczniom klas wczasnoszkolnych różnych szkół, zerówek i przedszkoli piękną "Bajkę o Złotej Rybce" w reżyserii pani Bogusi Cybulak. Przedstawienie poprzedzono teatralną zgadywanką, czyli quizem wiedzy o teatrze. Wprowadzenie przygotowała i poprowadziła pani Danusia Szafrańska. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o teatrze. Spektakl odegrany przez ich rówieśników i też szkolną koleżankę, zrobił na dzieciach spore wrażenie. Wszystkim bardzo się podobał i niektórzy już deklarują większe zainteresowanie grą w teatrze. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i po występie zostali uhonorowani dużą ilością słodkości wręczonych przez Grupę "Mali Odkrywcy" z ZSI SP 20, a także specjalnie przygotowanym dla nich przez Dyrekcję MCK uroczystym śniadaniem. Z kolei "Mali Odkrywcy" pełni wrażeń po spektaklu mieli okazję do zwiedzenia sceny MCK, upamiętnienia tej chwili na wspólnej z aktorami fotografii i obejrzenia wystaw pokonkursowych z różnych organizowanych przez MCK konkursów plastycznych. Wycieczka następnie udała się do Palmiarni, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia i podziwiania piękna natury. W pełnym zachwycie obserwowano papugi, bażanty, żółwie, pawia czy choćby roślinność, a towarzyszyła temu dobra zabawa, integracja i zadowolenie. Każdy miał wesołą minkę i z pewnością na długo zapamiętał te cuda natury, jakie widział. Tak wspaniałą wycieczkę zakończyła uczta w Chacie Pirata. Dzieci przy wspólnych stołach degustowały pizzę i wymieniały się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i wrażeniami. I tak w wyśmienitych nastrojach, z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi pozytywnych przeżyć dzieci wróciły autokarem do szkoły i do domu. To była niezapomniana wycieczka z wieloma atrakcjami i piękną pogodą.

Więcej zdjęć "Małych Odkrywców" można także zobaczyć

na portalu LCA.pl http://foto.lca.pl

na Facebooku na stronie Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy

oraz na Facebooku na ich klasowej stronie

autor: Sylwia Piasecka