Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

10.12.201910.12.19 grupa uczniów z klasy: 4a, 7b, 8b i 8d ruszyła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, aby odwiedzić, co już stało się tradycją naszej szkoły, znajdujące tam schronienie zwierzęta. Po szkolnej zbiórce darów dla bezpańskich psiaków, zorganizowanej przez panie Elżbietę Wenzel i Renatę Nicpoń,

Czytaj więcej: Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

Warsztaty świąteczne w bibliotece miejskiej

9.12.19, kl. IIIb9.12.19 klasa III b wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Mazurowicz, wzięła udział w świątecznych warsztatach, zorganizowanych w filii młodzieżowej biblioteki miejskiej. Dzieci mogły nie tylko zajrzeć w zakamarki biblioteczne, ale także pobawić się z animatorką, a przede wszystkim spędzić czas twórczo.

Czytaj więcej: Warsztaty świąteczne w bibliotece miejskiej

Z wizytą w Schronisku Miejskim

19.11.2019, kl. VI a i VI e19.11.19 uczniowie klas 6a i 6e, będący członkami koła biologicznego, wzięli udział w wycieczce do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy. Na ręce pracowników schroniska przekazali karmę oraz wysłuchali pogadanki dotyczącej prawidłowej opieki nad zwierzętami.

Czytaj więcej: Z wizytą w Schronisku Miejskim

Czas spędzony w Muzeum Miedzi nigdy nie jest czasem straconym

7.11.19, kl IIIb i IIIf7.11.19 już kolejna grupa naszych uczniów zwiedzała wystawę czasową „Matejko" w legnickim Muzeum Miedzi. Klasy III b oraz III f pod opieką swoich wychowawczyń, pań Doroty Mazurowicz i Anny Chruszcz, podziwiały sprowadzone z Muzeum Narodowego we Wrocławiu dzieła mistrza.

Czytaj więcej: Czas spędzony w Muzeum Miedzi nigdy nie jest czasem straconym

Mądrze i radośnie

Centrum Edukacji Fabryka Marzeń30.10.19 klasa II a wzięła udział w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych metodą Dziamskiej, w Centrum Zajęć Fabryka Marzeń. Proponowane zajęcia to edukacja, która wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu.

Czytaj więcej: Mądrze i radośnie