Komu filiżanka, komu!

06.03.2020Uczniowie kl. I d, II b, II c, II d, II e, II f, III c, III e, III f. uczestniczyli kolejny już raz w warsztatach ceramicznych organizowanych przez Pracownię Ceramiczną Ananda. Warsztaty odbywają się w budynku MCK w Legnicy, w którego piwnicach powstała wspaniała przestrzeń do tworzenia. Podczas ostatnich zajęć dzieci zdobiły ceramiczne filiżanki i podstawki do nich. Zabawa była przednia!
Informacja: A. Orlik – Stachura. Zdjęcia: A. Pietruszewska, H. Szurczak

Wycieczka do Castoramy

05.03.202005.03.20 klasa 2e wraz ze swoją wychowawczynią uczestniczyła w warsztatach z majsterkowania, organizowanych od kilku lat przez Castoramę. Tym razem dzieci wykonały samodzielnie skarbonki.Obeszło się bez skaleczeń! A kiedy zobaczyły skończoną pracę, radość i duma były wielkie.

Informacja i zdjęcia: I. Rudaniecka

Polowanie na Snarka

Spektakl w legnickim teatrzeW dniach 8. - 9.01.20 uczniowie klas II i III odwiedzili legnicki teatr, gdzie obejrzeli spektakl „Polowanie na Snarka". Spektakl niezwykły, w którym dzieci zostały zaangażowane w sztukę, zachęcone do wspólnego tworzenia. Wielu uczniów przeżyło przygodę teatralną pierwszy raz w życiu. Cieszymy się, że to właśnie za sprawą szkoły. Mamy nadzieję, że chociaż część z nich połknęła bakcyla i do teatru będzie zaglądać częściej.
Informacja: H. Szurczak, zdjęcia: M. Stanisławska i H. Szurczak. Zapraszamy do galerii.

Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

10.12.201910.12.19 grupa uczniów z klasy: 4a, 7b, 8b i 8d ruszyła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, aby odwiedzić, co już stało się tradycją naszej szkoły, znajdujące tam schronienie zwierzęta. Po szkolnej zbiórce darów dla bezpańskich psiaków, zorganizowanej przez panie Elżbietę Wenzel i Renatę Nicpoń,

Czytaj więcej: Pamiętają o zwierzętach w Schronisku

Warsztaty świąteczne w bibliotece miejskiej

9.12.19, kl. IIIb9.12.19 klasa III b wraz z wychowawczynią, panią Dorotą Mazurowicz, wzięła udział w świątecznych warsztatach, zorganizowanych w filii młodzieżowej biblioteki miejskiej. Dzieci mogły nie tylko zajrzeć w zakamarki biblioteczne, ale także pobawić się z animatorką, a przede wszystkim spędzić czas twórczo.

Czytaj więcej: Warsztaty świąteczne w bibliotece miejskiej