O zespole

Szkolny Zespół Taneczny Balbinki działa nieprzerwanie od 20-tu lat i skupia dzieci i młodzież
od 6 lat wzwyż. Jest prowadzony przez p. Lucynę Kołodyńską.
Ze względu na wiek i poziom zaawansowania w sztuce tanecznej zajęcia prowadzone są w trzech grupach:
- początkującej – Balbinki Mini (najmłodszej i najliczniejszej, która przygodę z tańcem dopiero zaczyna, a najlepsze z nich zasilają szeregi starszych koleżanek).
- średniozaawansowanej – Balbinki (grupy wdzięcznej, z dużym potencjałem tanecznym i radością tańca, szybko się rozwijającej i mającej na swoim koncie sporo osiągnięć),
- zaawansowanej - Quest, najstarszej i najbardziej zaawansowanej tanecznie (są to, w większości Balbinki, które od pierwszej klasy rosły z zespołem, doskonaliły się, zdobywały najwyższe osiągnięcia na prestiżowych przeglądach i festiwalach i obecnie tworzą odrębną, zgraną ekipę),
Na zajęciach oprócz ćwiczeń rozciągających, ogólnorozwojowych i akrobatyki, poznajemy też różnorodne style taneczne (elementy klasyki baletowej, różne odmiany hip-hop, modern, jazz, disco dance i elementy ludowe). Uczymy się kroków i choreografii, dzięki którym możemy zaprezentować swe umiejętności przed szerszą publicznością. To wzmacnia poczucie własnej wartości, a także integruje grupę rówieśniczą.
Zajęcia efektywnie zapełniają czas wolny, poprawiają samopoczucie, uczą dyscypliny i odpowiedzialności za grupę. Sprawiają, że młody człowiek ma przed sobą cel, do którego dąży wspólnie z koleżankami i kolegami, utożsamia się z zespołem, żyje jego sukcesami.
W sprawy zespołu angażowani są również rodzice.
Oprócz wyczerpujących prób poszerzamy swoje umiejętności na różnorodnych dodatkowych warsztatach tanecznych oraz integrujemy się na wesoło w czasie wyjazdów wakacyjnych i wszelkich przeglądach tanecznych w kraju i za granicą. Można powiedzieć, że jesteśmy jedną wielką rodziną, bo dbamy o siebie i dobrze się razem czujemy.

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU (w skrócie)

Zespół Taneczny Balbinki corocznie bierze udział w różnorodnych festiwalach tanecznych,
z których przywozi najwyższe trofea.
Do najważniejszych należą:

*4 Złote Jodły przywiezione z Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach (2008, 2009, 2010, 2011)
* 2 Srebrne Jodły z w/w Festiwalu w Kielcach (2007 i 2012)
* 2 Nagrody Specjalne im. Stanisława Skrzeczki od Jurorów za choreografię
z w/w festiwalu (2008 i 2012)
*Grand Prix Międzynarodowych Festiwali w Rimini (2013) oraz w Słonecznym Brzegu (2014) a także Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2015" w Suwałkach
* 5 nagród Gracji z Młodzieżowego Przeglądu Zespołów Tanecznych Dolnego Śląska Lubin Dance (2012, 2014, 2015, dwie 2016 Balbinki i Quest; Balbinki 2017 oraz 3 Wyróżnienia 2018)
*2 Nagrody – Wyróżnienie na X Wiosennych Konfrontacjach Tanecznych w turnieju Freestyle w Dzierżoniowie (2016)
* Złota Muszelka Wigier Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2017" w Suwałkach
* cztery I-m-ca, jedno II-m-ce, jedno III-m-ce na Ogólnopolskich Krapkowickich Zderzeniach Tanecznych (2017)
* dwa I -m-ca, jedno II m-ce i Wyróżnienie na VII Tanecznym Grand Prix Polski "Kotwice 2018" w Brzegu.
Zespół zaprezentował się też przed telewidzami całej Polski w programie Got to Dance 4 zbierając owacje i zasłużone 4 zielone gwiazdki od jurorów. Na Międzynarodowym Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej w Lądku Zdrój, w okresie wakacyjnym od 3-ech lat poszerzamy swój warsztat o nowe techniki ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1551
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
861289

Gościmy

Odwiedza nas 383 gości oraz 0 użytkowników.