O szkole

O szkole.

Pierwszy dzwonek obwieszczający rozpoczęcie roku szkolnego zabrzmiał w naszej szkole 1 września 1993 r. Ze względu na nieukończoną budowę obiektu szkoły korzystaliśmy z gościnności innych placówek: inauguracja roku szkolnego 1993/1994 dla klas I-III odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 17, a klas IV-VI w Szkole Podstawowej Nr 16. Tak rozpoczynała swoją historię Szkoła Podstawowa Nr 20 z oddziałami integracyjnymi.

Do własnych obiektów przeprowadziliśmy się w styczniu 1994 r. Jednak ze względu na dużą ilość uczniów  i oddziałów klasowych zajęcia trwały od godz. 7:30 do 16:10 przez sześć dni w tygodniu.

Od początku istnienia szkoła przyjęłą zmienioną w stosunku do tradycyjnej koncepcję nauczania i wychowania. Została opracowana „Koncepcja kształcenia i wychowania integracyjnego”, która wyznacza kierunki pracy w oddziałach integracyjnych. Na specyficzny charakter szkoły składają się również: brak barier architektonicznych, odpowiednio przygotowana baza do pracy z uczniami niepełnosprawnymi, wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz sposób nauczania. Nauczyciele uczący w klasach integracyjnych mają ukończone różne formy doskonalenia zawodowego: oligofrenopedagogikę, terapię pedagogiczną, surdopedagogikę, tyflopedagogikę, socjoterapię itp. Za  działania na rzecz integracji Zespół Szkół Integracyjnych otrzymał tytuł "Krajowego Lidera Integracji" nadany przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

9 kwietnia 2002 r. odbyła się uroczystość, w czasie której nadano imię oraz sztandar naszej szkole. Od tej chwili pełna nazwa  szkoły brzmi: Zespół Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich. W skład Zespołu wchodzą następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 20, Gimnazjum Nr 9, Liceum Ogólnokształcące Integracyjne oraz oddział przedszkolny ("Zerówka").

 

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1551
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
861281

Gościmy

Odwiedza nas 347 gości oraz 0 użytkowników.