VIII edycja Energo - Pasji

06.04.2018Drużyna naszych gimnazjalistów zajęła II miejsce w VIII Gimnazjalnej Bitwie „Energo-Pasja” przeprowadzonej 06.04.18 przez Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Bojda z kl. 3a, Joanna Chrobak z kl. 3c oraz Jan Szurczak i Oliwier Hurej z kl. 3b...

W przygotowaniu elementu scenograficznego naszym artystom pomogły koleżanki z kl. 3b: Klaudia Rutyna, Julia Ryszka i Wiktoria Szydło.

„Energo-Pasja” to konkurs interdyscyplinarny, którego tegoroczna edycja związana była tematycznie ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz rozwiązania zadań opracowanych przez organizatorów uczestnicy byli także zobowiązani do zaprezentowania postaci wybranego patrioty walczącego o niepodległość. Nasi gimnazjaliści przygotowali pod kierunkiem p. Remigiusza Sulewskiego występ artystyczny ukazujący działania dyplomatyczne Ignacego Jana Paderewskiego na rzecz odrodzenia polskiej państwowości. Charyzmę wielkiego mistrza fortepianu oddał Jan Szurczak, w rolę sprzyjającego Polsce prezydenta USA Thomasa Woodrowa Wilsona wcielił się Oliwier Hurej. Przewodniczką po przełomowych dla naszej historii wydarzeniach była... sama Polska, której personifikacja - Joanna Chrobak - okazała się tak naturalna w tej roli, że zwróciła uwagę lokalnych mediów i udzielała po występie wywiadów. Całość zwieńczyła wzruszająca interpretacja piosenki Jana Pietrzaka „Taki kraj” w wykonaniu Zuzanny Bojdy.
Nasza prezentacja została najwyżej oceniona przez jury. Najwyższą liczbę punktów uzyskaliśmy również z zadań terenowych, w których trzeba było wykazać się znajomością zabytków Legnicy. Również w kategorii „Zgaduj-zgadula” zdobyliśmy wraz z dwiema innymi drużynami maksymalną liczbę punktów. Słabiej poradziliśmy sobie z zadaniami informatycznymi i elektrycznymi, dlatego w rywalizacji o pierwsze miejsce przegraliśmy o niecałe 3 punkty z kolegami ze Spalonej.
Uczestnicy konkursu zgodnie twierdzą, że w jego trakcie doskonale się bawili. Organizatorzy zapewnili nam miłą atmosferę, zadbali o nasz komfort i dokonali udanej promocji swojej szkoły w ramach dni otwartych ZSEM.
Naszym zawodnikom towarzyszyły fotoreporterki z drugich klas gimnazjalnych, Nina Stępień i Marta Wyszowska, których efekty pracy możecie obejrzeć w galerii.
Informacja: Remigiusz Sulewski
TV Dami (kliknij), Radio Plus Legnica (kliknij)

Zapraszamy do galerii.

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1437
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
623343

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.