"Z kulturą przez wieki" - VIII edycja konkursu Omnibus Legnicki

23.02.18 - konkurs23.02.18 uczniowie klasy VII C Paulina Jasińska, Jan Żytka i Bartosz Sienkiewicz zajęli pierwsze miejsce w ósmej edycji międzyszkolnego konkursu Omnibus Legnicki "Z kulturą przez wieki", który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym...

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tematyki w zakresie wiedzy o kulturze ziemi legnickiej od X do XXI w. Przygotowanie do konkursu wymagało poświęcenia dużej ilości czasu na poszukiwania informacji. Odpowiedzi na pytania dotyczące historii Legnicy, słynnych postaci, ważnych imprez odbywających się w mieście nie są wiedzą szkolną. Zawodnicy musieli również rozpoznawać zabytki, a także wykazać się znajomością muzyki do spektakli Teatru Modrzejewskiej. Spisali się świetnie! Warto zaznaczyć, że mieliśmy też bardzo dobrze przygotowaną grupę rezerwową w składzie: Maria Szurczak, Grzegorz Słomka, Piotr Szymkowiak, Albert Styrc.

Gratulacje!

Informacja i zdjęcia: Anna Szulc. Zapraszamy do galerii

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1509
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
746493

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.