Jesteśmy otwarci na inne kultury

20.02.2018W dniach 19-20 lutego 2018 gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy z Fundacji Euroweek. Byli to: Angel Perez, który pochodzi z Kolumbii oraz Emi Fitri Audina pochodząca z Indonezji. Wolontariusze przyjechali do nas na zaproszenie uczniów klasy 6d, którzy poznali Angela i Emi w grudniu 2017 roku, podczas pobytu na obozie językowym EuroWeek w Długopolu Dolnym. Relację z pobytu wolontariuszy przedstawiła pani Joanna Kraska, organizatorka wydarzenia.

W naszej szkole Angel i Emi poprowadzili zajęcia dla klasy 6d i 6b. W poniedziałek 19 lutego, wolontariusze przeprowadzili zajęcia w klasie 6d, a 20 lutego w klasie 6b. Zajęcia odbywały się w języku angielskim. Celem zajęć było oczywiście rozwijanie kompetencji językowych, ale również rozwijanie kompetencji społecznych, umiejętności pracy w grupie, wdrażanie do przyjmowania pozycji lidera, szerzenie otwartości na inne kultury i tolerancja. Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań, na przykład w języku angielskim przygotowywali prezentację na temat wybranego kraju bądź tworzyli reklamę podanego produktu. Zajęcia były przeprowadzone w cudownej atmosferze zabawy i współpracy. Uczniowie byli zachwyceni energicznym i ciepłym podejściem wolontariuszy. Pani Barbara Bancarzewska przygotowała dla naszych gości specjalną lekcję języka polskiego. Emi i Angel byli zachwyceni, że mogli doskonalić swoje umiejętności, ponieważ na co dzień uczą się naszego języka na kursie.
W poniedziałek po zajęciach, uczniowie klasy 6d zamienili się w przewodników i zabrali Angela i Emi do centrum miasta. Klasa 6d zaprezentowała zabytki i ciekawe miejsca, a opowiedziała naszym gościom o tym po angielsku. Odwiedziliśmy: Zamek Piastowski, Kościół Mariacki, Kościół św. Jana, Katedrę Piotra i Pawła, Teatr Modrzejewskiej oraz Park Miejski. We wtorek w godzinach popołudniowych angielskojęzyczne koło teatralne zaprezentowało swoje przedstawienie, tym razem kryminał pt. ,,Mrs Darcy's Robbery''. Na widowni zasiedli wolontariusze, Angel i Emi, rodzice uczniów, uczniowie i nauczyciele. Po przedstawieniu uczniowie podziękowali wolontariuszom za ich pracę i wręczyli upominki. Pożegnanie z Emi i Angelem było trudne, nie obyło się bez łez. Emi i Angel na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a ich optymizm i chęci do działania pozytywnie nakręciły nas do dalszych działań.
Zdjęcia: Barbara Bancarzewska, Joanna Kraska

W chmurze wszystkie zdjęcia: 19.02.18 (kliknij), 20.02.18 (kliknij)

Wybrane zdjęcia w galerii - zapraszamy