Na herbatce z pisarzem…

11.12.201911.12.19 mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole pana Pawła Beręsewicza, popularnego pisarza, poetę, tłumacza i leksykografa. Pan Paweł pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci.

Jest laureatem nagrody „Guliwera", konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich.
Na spotkaniu przedstawiciele klas III, IV, V i VI Szkoły Podstawowej nr 20 słuchali opowieści autora, który zaprosił ich do zabawy i dowcipnie mówił o swojej twórczości, o zawodzie pisarza, o swojej drodze do pisania książek dla dzieci. Ma już ich na swoim koncie około 30. Na zakończenie spotkania autor podpisywał swoje książki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. oraz wpisu do kroniki. Uczniowie stwierdzili, że było to fantastyczne i bardzo wesołe spotkanie. Tak jak niezwykłe są książki pana Pawła...
W bibliotece szkolnej można wypożyczyć książki Pawła Beręsewicza - zapraszamy do czytania.

Informacja: A. Marciniszyn. Zdjęcia: H. Szurczak. Wszystkie zdjęcia w chmurze (link). Wybrane zdjęcia w galerii.

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1450
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
645970

Gościmy

Odwiedza nas 129 gości oraz 1 użytkownik.