Dzień Misia raz jeszcze…

28.11.2019W bibliotece szkolnej spotkały się dzieci z klasy 2B ze swoimi ulubionymi misiami, by uczcić Dzień Pluszowego Misia. Poznały historię powstania tego niezwykłego święta, obejrzały wystawkę książeczek, których bohaterami są misie.

Czytaj więcej: Dzień Misia raz jeszcze…

KALANDER w bibliotece

20.11.201920.11.19 do biblioteki szkolnej przyjechała firma KALANDER, której pracownicy pokazali uczniom jak robi się papier czerpany oraz opowiedzieli o historii piśmiennictwa. Później była wspólna zabawa w formie warsztatów edukacyjnych. Uczniowie klas drugich:

Czytaj więcej: KALANDER w bibliotece

„Słowne Potyczki” biblioteczny konkurs frazeologiczny

Listopad 2019W listopadzie rozstrzygnięto wyniki bibliotecznego konkursu frazeologicznego „Słowne Potyczki", w którym uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Przedstawiciele z każdej klasy dopasowywali związki frazeologiczne z ich objaśnieniami, poprawiali błędy w zdaniach oraz rozszyfrowywali znaczenie skrótów.

Czytaj więcej: „Słowne Potyczki” biblioteczny konkurs frazeologiczny

Dzieci Z Bullerbyn

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” uczniowie z klasy IIID przeczytali książkę pt. „Dzieci z Bullerbyn”, a następnie wykonali makiety domostw bohaterów lektury.

Czytaj więcej: Dzieci Z Bullerbyn

Słodkie wypożyczenia

Zachęcamy do czytania!Tradycyjnie w październiku i listopadzie w bibliotece szkolnej w losowo wybrane dni odbywał się konkurs, który polegał na losowaniu pytań dotyczących książek i ich autorów. Prawidłowa odpowiedź była nagradzana słodkością. Celem tej corocznej akcji jest przybliżenie książki do czytelnika.

Informacja i zdjęcia: A. Marciniszyn, J. Jędrzejczyk. Zapraszamy do galerii.

Logo UE

Logo szkoły

Logo szkoły

Logo miasta

Logo miasta Legnica

Logo BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Zespół Szkół Integracyjnych im.Piastów Śląskich

ul. Wierzyńskiego 1
59-220 Legnica
tel. 76 723 34 50
fax. 76 723 34 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
1406
Zakładek:
6
Odsłon artykułów:
589969

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.